Wnętrze w męskim wydaniu

Wnętrze w męskim wydaniu

Kobiety zazwyczaj same decydują o wystroju wnętrz. Wychodzą bowiem z założenia, że mają lepszy smak i gust. Nierzadko rozwiązania proponowane przez mężczyzn są przez nie lekceważone, a przecież panowie też potrafią wykazać się inwencją twórczą i stworzyć wokół siebie ciepłe wnętrze. Wszystko zależy jedynie od interpretacji tego ciepła, gdyż co innego oznacza ono dla każdej z płci. Jaki jest więc idealny projekt wnętrza dla mężczyzny?

Mężczyźni myślą podobno logicznie i to myślenie przekłada się na wystrój wnętrz singli. Przede wszystkim zachowana jest tam minimalistyczna koncepcja wystroju w połączeniu z funkcjonalnością każdego pomieszczenia. Zarówno w łazience, jak i w kuchni wszystko ma swoją rolę i znajduje się pod ręką. Główny problem w dojściu do porozumienia kobiet i mężczyzn na tym polu polega na tym, że myślenie płci pięknej jest zupełnie inne. Panie wybierają rozwiązania estetyczno-funkcjonalne. Lubią różnego rodzaju bibeloty i dodatki. W męskim wnętrzu takie przedmioty ograniczone są do minimum, gdyż są po prostu zbędne. Nie znaczy to, że półki w salonie stoją puste. Aranżując własne mieszkanie, czy dom mężczyzna układa wszystko podług swoich zainteresowań. Jeśli lubi sport, czy wędkarstwo, to da się odczuć te akcenty w jego domu.

Męski świat przełożony jest w całości na wnętrze pomieszczeń. Mężczyźni zazwyczaj wybierają chłodniejsze kolory, ewentualnie ciemne tonacje barw. Biel łączy się z czernią, palona kawa z czekoladowym musem. Współgrają z tym sprzęty. Wielu panów wychodzi z założenia, że kuchnia nie musi być duża, umieszczają w niej jedynie niezbędne sprzęty, całości dopełni mały stolik. Sypialnia typowego singla również utrzymana jest w tej kolorystyce, choć niektórzy panowie w tym miejscu wybierają bardziej neutralne barwy, ciepłe beże i pastele. Sprzętów w sypialni nie ma zbyt wiele. Jest łóżko, ewentualnie szafa czy komoda.

Centralną pozycję zajmuje telewizor. Najlepiej duży. Bo mimo swoich tendencji minimalistycznych właśnie na sprzęcie i jego rozmiarach oszczędzać nie lubią. W całym domu potrafią umieścić określone urządzenia sprzyjające rozrywce. Popisowy w takim wnętrzu męskim jest zawsze pokój rozrywki. Bo faceci są w niektórych sprawach jak dzieci. Pełno gier komputerowych, jakiś bilard i obowiązkowo mała lodówka w razie przyjęcia znajomych to ideał ich marzeń.

Do tego kino domowe z odpowiednio ustawionym dźwiękiem przestrzennym. Tu minimalizm nie ma prawa bytu.

1 thoughts on “Wnętrze w męskim wydaniu

  1. Ja zostawiam kwestie dekoracji wnętrza mojej małżonce, ponieważ ma lepszy styl, a ja zajmuje się sprawami technicznymi, naprawami

Comments are closed.