Pytania, które powinieneś zadać projektantowi wnętrz przed zatrudnieniem go

Pytania, które powinieneś zadać projektantowi wnętrz przed zatrudnieniem go

Jeśli masz w planach zatrudnienie projektanta wnętrz, aczkolwiek będziesz korzystać z jego usług po raz pierwszy, możesz poczuć się nieco przytłoczony — głównie ilością ogłoszeń dostępnych na rynku. Ciężko jest jednak z góry określić, czy wasze wizje będą się pokrywały. Przedstawiamy kilka pytań, które powinieneś zadać projektantowi wnętrz przed jego zatrudnieniem.

Czy zmieścimy się w określonym budżecie?

Konkretny budżet zawsze powinien być ustalony z góry, aby uniknąć późniejszych niedomówień i rozczarowania. Nawet jeśli nie masz zbyt wielu środków pieniężnych, które możesz przeznaczyć na usługi projektanta, nie obawiaj się tego zakomunikować.

Co dokładnie obejmuje koszt usługi?

Nie bez powodu jest to jedno z najważniejszych pytań. Jeśli planujesz remont kuchni czy łazienki, musisz dowiedzieć się, czy powinieneś skorzystać z usług projektanta wnętrz, czy jednak skontaktować się z odpowiednim wykonawcą. Często zdarza się bowiem, że projektanci oferują różny zakres usług — jeden będzie oferował jedynie prawidłowe rozmieszczenie mebli oraz wybór kolorów farb i dodatków, natomiast drugi będzie w stanie zaoferować cały pakiet usług. 

Ile pracy należy wykonać, aby osiągnąć konkretny efekt w mojej przestrzeni?

Remont mieszkania od podłogi aż po sufit? A może oczekujesz, że projektant ubierze wnętrze jedynie w ciekawe dodatki? Warto, abyś przed zatrudnieniem go określił, czego oczekujesz, ale również zapytał projektanta wnętrz o jego wizję.

Jak długo będę musiał oczekiwać na wykonanie projektu?

Jeżeli wraz z projektantem wnętrz ustalicie już zakres planowanych prac, przychodzi czas na zadanie pytania, jak długo zajmie mu realizacja projektu.

Co stanie się, jeśli nie spodoba mi się projekt?

Nawet gdy projekt zostanie wykonany w stu procentach z wytycznymi, może zwyczajnie nie przypaść Ci do gustu. Stworzenie wnętrza idealnego może zająć nieco więcej czasu, niż wydawało się początkowo. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zatrudnieniu danego projektanta warto więc zapytać, czy ewentualnie będzie on w stanie zaakceptować ryzyko projektowe i powrócić do deski kreślarskiej.

Zatrudnienie właściwego projektanta może być czasochłonnym procesem. Nie będziesz miał stuprocentowej pewności, że wyczuje on Twój indywidualny styl i przygotowany przez niego projekt będzie spełniał oczekiwania. Dlatego ważne jest, aby jak najwięcej szczegółów ustalić jeszcze przed podjęciem decyzji o współpracy.

1 thoughts on “Pytania, które powinieneś zadać projektantowi wnętrz przed zatrudnieniem go

  1. Dobre wskazówki! Wiadomo, że kosztu co do złotówki nie da się wyliczyć, ale trzeba się zapytać o przybliżony koszt.

Comments are closed.